fbpx

Kapet furgoni me mbi 55 kg drogë , arrestohen dy shqiptarët

Screenshot_1.jpg

Dy shqiptarë janë arrestuar gjatë një operacioni antidrogë në kufi, nga ana e palës greke.

Shqiptarët e moshës 32 vjeç dhe 24 vjeç po transportonin drejt Greqisë me 55 kg marijuanë ekzaktësisht në kufirin e gjelbër.

Ata po përdornin një furgon për ta transportuar ngarkesën teksa bëhet me dije nga Policia greke se droga ishte e vendosur në 3 çanta me 30 pako.

Po ashtu janë sekuestruar edhe 5 celularë, 6 karta SIM dhe 1 mijë e 220 euro.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303