13.5 C
Tirana
E martë, 28 Maj, 2024

TË FUNDIT

Kapet gomonia me 3 milionë euro drogë, dy shqiptarë në pranga (Video)

spot_img

Roja bregdetare italiane ka identifikuar gomone me një ngarkesë të dyshimtë në bord,  në afërsi të plazhit “Le Cesine” në komunën Vernole të provincës së Lecces, duke u vënë mënjëherë në ndjekje të saj.

Dy skafistët sapo kanë nuhatur ndjekjen nga roja bregdetare italiane kanë shtuar shpejtësinë duke mbërritur në bregdet, ku kanë braktisur mjetin lundrues e janë larguar në këmbë.

Policia pyjore e Lecces ka mundur të kap dy skafistët shqiptarë të fshehur në parkun natyrore “Le Cesine.”

Në gomone roja bregdetare e financës italiane ka sekuetruar 294 kg marijuanë dhe 16 kg hashash me një vlerë përfitmi tregu mbi 3 milionë euro.

24 orë më parë një tjetër gomone me 354 kg marijuanë e trafikuar nga Shqipëria u kap në Adriatik nga roja bregdetare italiane dhe në pranga u vu një 41 vjeçar italian me banim në Lecce.

Ndaj dy skafistëve shqiptarë rëndon akuza e trafikut ndërkombëtar të drogës.

 

https://www.youtube.com/watch?v=QMUAkYen9WA

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat