35.5 C
Tirana
E martë, 16 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Kapet me 36 kg marijuanë, në pranga shqiptarja

spot_img

Një 32-vjeçare shqiptare është ndaluar nga autoritetet greke, ku u kap me rreth 36 kg marijuanë.

Mësohet se e arrestuara po transportonte lëndë narkotike dhe kapja e saj u bë pikërisht në kufirin greko-shqiptar, pranë Igumenicës.

Në kërkim është shpallur bashkëpunëtori i 32-vjeçares, një tjetër shqiptar.

Policia sekuestroi gjithashtu një peshore, 50 euro dhe 1 celular.

Sipas informacioneve që nga 1 janar i 2019-ës, policia greke ka sekuestruar rreth 880 kg marijuanë që vinte nga Shqipëria./real-news.tv

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat