21.5 C
Tirana
E diel, 26 Maj, 2024

TË FUNDIT

Kapet në Kakavijë shqiptari i shumëkërkuar, i dënuar me 5 vite burg dhe 50 mijë euro

spot_img

Policia greke ka arrestuar në Kakavijë një shqiptar të shumëkërkuar, i cili po tentonte që të hynte në shtetin helen.Shqiptari,35 vjeçari me inicialet T.O. kishte kaluar doganën shqiptare.Nga verifikimi ne sistem, ai rezulton i kërkuar nga policia italiane për trafikimin te një sasie te madhe droge për të cilën është dënuar, rezulton i dënuar me 5 vite heqje lirie në Itali dhe me një gjobë financiare prej 50 mijë euro. Ai akuzohet për trafikim të sasive të mëdha të drogës drejt Italisë. Policia greke bëri shoqërimin e tij drejt Janinës në pritje të ekstradimit të tij drejt Italisë.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat