fbpx

Kapet një tjetër skifter në Tiranë, e tmerrshme ajo që bënte

LAJMI-I-FUNDIT-1-1-822x462-4-1-2-1-3.jpg

Një 38-vjeçar ka përfunduar në prangat e Tiranës gjatë natës pasi ka tentuar të hapë dyert e disa mjeteve të parkuara në zonën e Unazës e Re.

Njoftimi i policisë:

Tiranë

Vihet në pranga 38-vjeçari, i dyshuar për një sërë vjedhjesh.

Sekuestrohet një pjesë e sendeve të vjedhura.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 6, në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe zbardhjen e rasteve të vjedhjeve të pronës dhe vënien para përgjegjësisë ligjore të autorëve, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit:

  1. B., 38 vjeç, banues në Tiranë.

Ky shtetas është kapur në flagrancë, gjatë natës, nga shërbimet e Policisë, duke tentuar të hapë dyert e disa mjeteve të parkuara në zonën e Unazës e Re.

Nga tërësia e veprimeve hetimore të kryera ka rezultuar se ky shtetas është autor i disa vjedhjeve të tjera,  konkretisht:

– Më datë 10.03.2019, në një mjet ka vjedhur një çantë dore me një sasi lekesh dhe sende personale.

– Më datë 18.07.2019, në një automjet ka vjedhur një portofol me 45.000 lekë.

Në cilësinë e provës materiale janë sekuestruar sendet që dyshohet se i ka vjedhur, disa ora, parfume, syze të ndryshme, portofola, çanta dore.

Vijon puna për dokumentimin e vjedhjeve të tjera të ndodhura në Qarkun e Tiranës, në të cilat mund të jetë i implikuar ky shtetas.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Vjedhja” dhe “Vjedhja e mbetur në tentativë”.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303