21.5 C
Tirana
E diel, 26 Maj, 2024

TË FUNDIT

Karantina/ Edi Rama zbulon ku do vendoset: Për të ardhur keq që…

spot_img

Kryeministri Edi Rama me anë të një deklarate për media ka zbuluar sot vendin se ku do të vendoset karantina. Ai theksoi se në shtëpinë e pushimit të Ministrisë së Arsimit në Durrës.

“Komitetit Teknik ka vlerësuar disa ambiente si përshtatshme si karantina. Është për të ardhur keq që askund si në vendin tonë të vogël nuk ndodh që politikanët të bëjnë ato që kanë bërë gjatë këtyre ditëve duke u përpjekur të përhapin panik dhe duke dezifmoruar publikun. Në asnjë vend karantinat nuk ndërtohen nëpër male, pyje apo larg zonave të banuara. Në rastin e parë të vendosjes së karantinës ne kemi përcktuar vendosjen e shtëpisë së pushimit të Ushtarakëve në zonën e Durrësit. Me OBSH është përcaktuar përmbushja e të gjitha kushteve. Në spitalin Shefqet Ndroqi ka kapacitete shtesë. Ministria e Shëndetësisë ka nxjerrë urdhrin për masat e shtuara në shkolla. Janë rekomanduar qytetarët të kufizojnë udhëtimet jo të domosdoshme në zonat e prekura”, tha Rama.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat