fbpx

Kardinali i Vatikanit rezulton pozitiv me koronavirus

unnamed-11.jpg

Kardinal i lartë në Vatikan ka rezultuar pozitiv në testin për koronavirusin e ri (COVID-19) dhe është duke u trajtuar, njoftojnë mediat lokale.

Kardinali Angelo De Donatis, Famullitari i Përgjithshëm i Romës, u testua pas shfaqjes së simptomave të virusit.

De Donatis, 66 vjeç, u dërgua në spitalin Gemelli në Romë dhe është në gjendje të qëndrueshme.

Ndërkohë, rezultatet e testimit të Papa Françeskut kanë qenë negative.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303