33.5 C
Tirana
E premte, 19 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Karl Lagerfeld varroset pa ceremoni

spot_img

Dëshirat e fundit të Karl Lagerfeld do të përmbushen në mënyrën se si ai dëshironte

Pasi drejtori krijues i Chanel dhe Fendi ka vdekur të martën (19 shkurt) në moshën 85 vjeçare, është konfirmuar se Karl do të jetë i djegur pa funeralin – gjë që është pikërisht ajo që donte.

Një zëdhënës i linjës simfonike Karl, Karl Lagerfeld, tha për agjencinë franceze të lajmeve AFP se “dëshirat e Karl do të respektohen”.

Në intervistat e mëparshme, Karl ishte shumë i hapur për atë që donte të ndodhte pasi të vdiste. Ai dëshironte që hiri i tij të shpërndahej me partnerët e nënës së tij dhe partnerin e ndjerë Jacques de Bascher, i cili vdiq në 1989 nga komplikimet e AIDS-it në moshën 38-vjeçare, dhe gjithashtu preferoi të mos ketë ndonjë ceremoni.

Në biografinë e vitit 2017 Jacques de Bascher, dandy de l’ombre, Karl zbuloi se ai mbante hirin e Jacques në një vend që vetëm ai e dinte. “Ata janë në një vend të fshehur me ato të nënës sime”, tha Karl. “Një ditë, do t’i shtojmë miat. Por unë nuk dua një varrim, asgjë. Kam ardhur një ditë dhe një ditë do të largohem. Por le të thuhet, nuk ka urgjencë. “

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat