fbpx

Kë njeh Rama si kryetar të PD-së? Kryeministri: Nuk ka

Ramaa.jpg

I pyetur se kë njeh si kryetar të PD-së, kryeministri Edi Rama thotë se Partia Demokratike nuk ka një drejtues. Rama u shpreh se për çështjen e Presidentit nuk do të negociojë me ish-kryeministrin Sali Berisha. Ai gjithashtu tha se edhe Komisioni i Rithemelimit është vetëm Komision dhe jo drejtues.

Pjesë nga intervista:

Rama: Ai për momentin sot është një non-grata.

Pyetje: Është një prej zërave të opozitës. Kë njihni ju për opozitë në Shqipëri. Kë njihni ju për drejtues të Partisë Demokratike?

Rama: Ku ka drejtues Partia Demokratike.

Pyetje: Kë njihni ju zyrtarisht?

Rama: Ku ka drejtues, ku ta gjejmë.

Pyetje: Ka një vendim gjykate mo s’i nuk ka.

Rama: Ku ka drejtues? Kush është, ma thuaj ti.

Pyetje: Sipas vendimit të gjykatës, është komisioni i Rithemelimit.

Rama: Epo ai është komision, jo drejtues.

Pyetje: Kë njihni zyrtarisht nga PD.

Rama: Kë të njohin, hë ma thuaj ti. Kush është.

Pyetje: Me kë do negocioni ju për Presidentin.

Rama: Me copa dhe me çika që janë aty. S’e kam unë këtë detyrë, shyqyr e ka Taulanti, Elisa dhe Damiani.

Pyetje: Po ata nuk do ju pyesin juve?

Rama: Në botën tjetër nuk do shkojmë për të kërkuar President. Kemi përfaqësues nga Tropoja, Gjirokastra, Saranda por kemi përfaqësues

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303