21.5 C
Tirana
E enjte, 30 Maj, 2024

TË FUNDIT

“Kemi vdekje çdo ditë”. Najada Çomo: 50 pacientë të shtruar në spital nga COVID

spot_img

Në mbledhjen e Komitetit të Eksperëtve, Drejtoresha e Spitalit Infektiv Najada Çomo ka deklaruar se në spital janë të shtruar 50 pacientë ng COVID.

Çomo u shpreh se 10% e tyre janë forma të rënda dhe kritike, ndërsa shtoi se pjesa më e madhe e tyre janë të pavaksinuar.  Çomo tha se pavarësisht uljes së shifrave, ka çdo ditë viktima.

“Një muaj më parë kemi pasur të shtruar 175 pacientë. Sot numri i pacientëve është 50 të shtruar në spital. 10% janë forma të rënda dhe kritike. Pjesa e të shtruarve në spital janë të pavaksinuar. Pavarësisht se kemi ulje të të shtruarve në spital, kemi vdekje çdo ditë.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat