fbpx

Këngëtarja shqiptare kapet me pistoletë në çantën e dorës, policia kontroll mjetit të saj

Një këngëtare me origjinë nga Kosova është ndaluar në Morinë. Policia bën me dije se ajo ka tentuar të futet në Shqipëri me armë zjarri me vete.

Thuhet se e arrestuara eshte Fjolla Morina.

Morine:

Policia Kufitare e Morinës ka ndaluar një shtetase kosovare (kengetare) e cila tentojë të hyjë në Shqiperi duke mbajtur arme zjarri me vete. Si rezultat i kontrolleve te shtuara dhe analizes se rriskut , ka kaluar per kontroll te imtesishem ne vijen e dyte nje automjet tip audi qe drejtohej nga kengetarja, shtetase kosovare.
Gjate kontrollit , kengetares ju gjet ne canten e dores nja arme zjarri pistolete.