fbpx

Këngëtarja shqiptare kapet me pistoletë në çantën e dorës, policia kontroll mjetit të saj

LAJMI-I-FUNDIT-1-1-822x462-4-1-2-1.jpg

Një këngëtare me origjinë nga Kosova është ndaluar në Morinë. Policia bën me dije se ajo ka tentuar të futet në Shqipëri me armë zjarri me vete.

Thuhet se e arrestuara eshte Fjolla Morina.

Morine:

Policia Kufitare e Morinës ka ndaluar një shtetase kosovare (kengetare) e cila tentojë të hyjë në Shqiperi duke mbajtur arme zjarri me vete. Si rezultat i kontrolleve te shtuara dhe analizes se rriskut , ka kaluar per kontroll te imtesishem ne vijen e dyte nje automjet tip audi qe drejtohej nga kengetarja, shtetase kosovare.
Gjate kontrollit , kengetares ju gjet ne canten e dores nja arme zjarri pistolete.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303