fbpx

Keni bërë plane për fundjavë? Prisni, moti ka rezervuar disa surpriza

Moti na paska përgatitur surpriza këtë fundjavë. Kush ka bërë plane për të shkuar në plazh, duhet të shfrytëzojë mirë ditën e nesërme, sepse sipas Meteoalb, moti pritet të jetë i përshtatshëm në të gjitha plazhet e vendit me temperaturë maksimale që arrijnë deri në 37-38 gradë celsius, por surprizat fillojnë të dielën, ku parashikohen prezenca vranësirash në breg, me reshje që pritet të vërehen fillimisht në bregdetin e jugut dhe më pas në pjesën tjetër të zonave bregdetare.