fbpx

Keni blerë luleshtrydhe? Ja çfarë duhet të bëni para se t’i hani!

Kush nuk i adhuron luleshtrydhet?! Janë aq të shijshme! Ky frut i bukur dhe i ëmbël shpesh është në dispozicion gjatë gjithë vitit, por për fat të keq është gjithashtu shumë delikat dhe kjo do të thotë që ne ndonjëherë e hedhim gjysmën e tyre. Për luleshtrydhet larja bën veçanërisht keq…

Për fat të mirë, ka një hile për ta zgjidhur këtë problem dhe gjithçka që ju duhet është … një tharëse flokësh! Pasi t’i keni larë luleshtrydhet vendosini mbi një letër kuzhine, gjë që do të bëjë t’ju thithet më shumë lagështia. Gradojeni tharësen në nivelin më të ulët dhe drejtojeni nga luleshtrydhet për 30 sekonda. Më pas ato mund t’i vendosni prapë në frigorifer. Do të vini re se luleshtrydhet do të mbetet të freskëta dhe të shijshme për kohë të gjatë. /real-news.tv/