30.5 C
Tirana
E enjte, 18 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Kërcënon Sandër Lleshaj: Të maten mirë ata…

spot_img

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka dhënë  një mesazh të fortë për të gjitha ata që punojnë në portet e Shqipërisë. Në Twitter, ministri Lleshaj shkruan se ata duhet të maten mirë me ligjet.

Porti i Durrësit është porta e Shqipërisë dhe e rajonit. Takimi i sotëm në Port me gjithë aktorët synonte vetëm një mesazh: Kush punon në portën e Shqipërisë duhet të matet mirë me ligjet e saj. Asnjë hapësirë nuk mund të lihet për trafikun, kontrabandën dhe korrupsionin. Masa të shpejta dhe të shumta janë në proces”, shkruan Lleshaj.

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj u takua mëngjesin e së martës me autoritetet kryesore që operojnë në Portin e Durrësit. Gjatë takimit, Leshaj u shpreh se pavarësisht është bërë proges, nevoja për përmirësim në Port është e madhe.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat