fbpx

Kërkohej nga Gjermania, arrestohet në Morinë 42-vjeçari turk

Capture-14-1.jpg

Policia Kufitare në Morinë ka vënë në pranga një 42-vjeçar turk i cili ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet gjermane.

Sipas policisë, ndalimi i shtetasit turk I.E, 42 vjeç, është bërë pasi gjatë verifikimit të të dhënave në sistem, rezultoi person në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Wiesbaden, Gjermani.

Arrestimi provizor i tij u bë në bashkëpunim me Interpol Tiranën, me qëllim ekstradimin në shtetin gjerman.

Njoftim i plotë i policisë:

Policia Kufitare kap dhe vë në pranga një shtetas turk të shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania.

Arrestimi provizor i tij u bë në bashkëpunim me Interpol Tiranën, me qëllim ekstradimin në shtetin gjerman.

Në hyrje të Pikës së Kalimit Kufitar të Morinës, shërbimet e Policisë Kufitare, si rezultat i masave të shtuara dhe shkëmbimit të informacionit me Interpol Tiranën, bënë ndalimin e shtetasit të shpallur në kërkim ndërkombëtar:

I.E, 42 vjeç, banues në Turqi.

Gjatë përpunimit dhe verifikimit të të dhënave në sistem, ky shtetas rezultoi person në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Ëiesbaden, Gjermani.

Autoritetet Gjyqësore Gjermane,  kanë caktuar ndaj tij masën e sigurisë “Arrest me burg”,  për veprën penale “Trafik droge”, parashikuar nga Kodi Penal i Gjermanisë.

Në përfundim të veprimeve hetimore, specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme dhe Narkotikëve në DVP Kukës bënë arrestimin provizor, me qëllim ekstradimin e tij drejt Gjermanisë.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303