fbpx

Këshilla se si të lëvizni dhe bartni gjërat sigurt gjatë pandemisë

re-robert-sosin-1-780x439.jpg

Profesionistët e bartjeve dhe ekspertët e pasurive të patundshme tregojnë se si mund të siguroni një lëvizje të sigurt dhe pa probleme. Ju keni mjaft stres këto ditë. Lëvizja gjatë një pandemie, nuk duhet ta shtojë atë. Por, para se të kontaktoni ndonjë kompani që ju ndihmon të bartni, paketoni të gjitha gjërat tuaja dhe të niseni, ndiqni këto këshilla thelbësore për t’u bartur gjatë pengesave unike të COVID-19, transmeton Telegrafi.

Më poshtë gjeni këshillat:

Kontrolloni protokollet e sigurisë lëvizëse

Nëse nuk keni shumë veshje dhe mund të lëvizni gjithçka në makinën tuaj, bëjeni atë. Trajtimi personal i artikujve tuaj zvogëlon numrin e personave ndaj të cilëve ju ekspozoheni.

Sidoqoftë, nëse jeni duke lëvizur, marrja e një kompanie do të jetë më pak stresues dhe më efikase. Sigurohuni që të pyesni kompanitë në lidhje me masat paraprake të sigurisë nga COVID-19, përfshirë furnizimet e parashikuara dhe protokollet e dezinfektimit. Nëse keni një ndjesi se diçka nuk është në rregull, me siguri keni të drejtë. Është e rëndësishme të gjesh lëvizësit e duhur që do të kujdesen për ju, familjen tuaj dhe pronat tuaja.

Ndiqni Procedurat e Sigurisë COVID-19

Advertisement

Deri më tani, të gjitha kompanitë në lëvizje duhet të kenë zbatuar masat paraprake të sigurisë. Punonjësit e Carter, për shembull, duhet të mbajnë maska ​​brenda kamionit, madje përpara se të arrinin në shtëpinë tuaj. Jini të vetëdijshëm për këto udhëzime në ditën e lëvizjes suaj.

Pastroni shtëpinë tuaj të re (dy herë)

“Sigurohuni që të pastroni dhe dezinfektoni shtëpinë e re para dhe pasi të futeni brenda,” thotë DeBianchi. “Ju dëshironi të siguroheni që shtëpia është e pastër nga pronari ose qiramarrësi i mëparshëm dhe pastrohet pasi të siguroni që gjithçka është e dezinfektuar nga procesi i lëvizjes.” Ajo gjithashtu sugjeron mbajtjen e dyerve dhe dritareve të hapura për të lejuar që ajri të qarkullojë ndërsa lëvizni brenda.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303