fbpx

Këshilli Europian publikon dokumentin, ja kur do të bisedohen sërish negociatat për Shqipërinë

Këshilli Europian ka nxjerrë pak çaste më parë dokumentin se kur do të bisedohet sërish për negociata për dy shtetet: Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Raportohet se  çështja e negociatave do të diskutohet sërish në maj të 2020-ës.

Ndërkohë në orën 17:00, sot pritet një konferencë për shtyp nga kryeministri Rama dhe ministri i Jashtëm në Gent Cakaj.