fbpx

Këto ‘mite’ për kujdesin e flokëve duhet t’i harroni

hair-treatment-2.jpg

Jemi mësuar që nga fëmijëria me disa ‘mite’ për flokët, të cilët i respektojmë edhe sot. Gjithsesi, duhet të keni parasysh se ato janë thjesht ‘mite’ dhe duhet të hiqni dorë prej tyre.

Këshillat që nuk duhet t’i besoni asnjëherë:

1-Sa më shumë i shkurtoni flokët, aq më shumë ju rriten.

2-Tharja e flokëve natyrale është më e mirë se tharësja.

3-Lajini flokët me të njëjtën shampo që t’i keni të pastër.

4-Floku i thatë, shkaktar i zbokthit.

5-Krehja ndikon në yndyrosje e flokëve.

6-Kujdesi i duhur i bën flokët më të trashë.

7-Sa më shpesh i lani flokët më shumë yndyrosen.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303