29.5 C
Tirana
E enjte, 18 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Kim Kardashian pohon se ka probleme me lëkurën

spot_img

Kim Kardashian nuk është definitivisht nga ata njerëzit që bëjnë shaka me lëkurën e saj.

Ajo ka publikuar ne Twiteerin  saj një shënim duke thëne se po kalon një dite të keqe me lëkurën e saj pasi po e vuan ketë gjendje

 

Këtë mëngjes, Daily Mail publikoi një artikull me titullin

“E famshmja e make upp-it vuan nga një dite e keqe me lëkurën e saj në LA përpara seminarit të bukurisë së Master Class”, i cili nuk tregohet vetëm e pasjellshme por edhe shumë e panevojshëm

Pra, Kim, nuk zgjodhi të rrinte në heshtje për një ditë si kjo por përkundrazi mori rastin dhe postoi se vuante nga psoriasis, një sëmundje e lëkurës

Ndjekësit e saj kane mbështetur Kimin me komentet e tyre duke shkruar: Qielli e ndalon lëkurën të jetë e përsosur” dhe “Psoriasis nuk është çështje qesharake”..

Kim ka publikuar problemin  saj me sëmundjen e lëkurës qe në dhjetor duke kërkuar ndihme për mjekimet që duhet te filloj pasi sëmundja është agravuar dhe ajo nuk mund ta fshehë më

“Unë mendoj se ka ardhur koha të filloj një ilaç për psoriasis,” tha ajo. “Unë kurrë nuk kam parë atë si kjo më parë dhe unë nuk mund të mbulojë më në ketë pikë dhe përmasat që ka marre. ”

 

Ne vitin 2016 ajo përsëri ka shkruar diçka te tille pasi problemi dukej në këmbët e saj, dhe a qenë pikërisht mamaja e saj Kris Jenner që i ka venë re problemin

Ajo shtoi se problemi im me i madh duket sikur njerëzit nuk udhe t’a marrin vesh sëmundjen time

ne atë kohe shroi se duhet të trajtonte sëmundjen e saj dhe jo t’a fshihte

Nëse ajo zgjedh ta mbulojë atë apo jo eshte zgjedhje e saj por nuk është aspak shaka për dike që është diagnostikuar me një problem të tillë në lëkure.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat