fbpx

Kina zero raste të reja, asnjë vdekje të regjistruar, ja sa persona kanë mbetur aktiv me koronavirus

GettyImages-1207338400.jpg

Komisioni Kombëtar i Shëndetit në Kinë (NHC) konfirmoi vetëm 1 rast me Covid-19 në Shangai ndërsa 15 të tjerë ishin asimptamatik. Ndërkohë sipas NHC thuhet se këtë të hënë nuk është shënuar asnjë rast i dyshuar dhe asnjë viktimë.

Edhe për sa i përket rastit të Shanghait, thuhet se është importuar nga jashtë.

Deri më tani numri i vdekjeve në Kinë ka shkuar 4,633, ndërsa momentalisht ka 395 raste active me Covid-19.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303