29.5 C
Tirana
E enjte, 18 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Kinezët ‘ringjallin’ anijen e famshme të Titanikut

spot_img

Ekspertët kinezë do të ‘ringjallin’ anijen e Titanikut, ku thuhet se konstruksioni i kopjes po merr formë në një park kinez.

Mësohet se janë investuar shumë para për të ‘rikthyer’ Titanikun, ku punimet kanë filluar.

Thuhet se anija do jetë rreth 270 metra e gjatë dhe 30 metra e gjerë dhe mendohet se do qëndrojë 10 metra larg të një lumi në qytetin Sichuan.

Nga ana tjetër, do instalohet sisteme të teknologjisë inovatore, ku do realizojnë efektet e përplasjes së anijes me ajsbergun.

Deri më tani janë shpenzuar 125 milionë paund për ndërtimin e anijes më të famshme./real-news.tv

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat