fbpx

Kjo është e vërteta e vdekjes së 2Pac

Screenshot_6-22.jpg

Hetuesi i çështjes se vrasjes se reperit me famë botërore Tupak Shakur, ka folur rreth ngjarjes.

Greg Kading është marrë për shumë vite me rastin e vrasjes së Tupak dhe Biggie. Kading në një intervistë, tha se Tupak është qëlluar nga Orlando Anderson dhe kjo ka ndodhur për shkak të përplasjes së te dy bandave të cilët kishin mosmarrëveshje për dy vite.

 

“Orlando Anderson është absolutisht vrasësi i Tupakut”, tha ai.

“Natën në të cilën është vrarë Tupac, Anderson ka qenë i ulur mbrapa në makinë. Pra kanë qenë Combs, Martin, Keefe D, i cili ka udhëzuar duke ja dhënë armën nipit të tij Anderson që pastaj qëlloi në drejtim të Tupak. Në vitin 1998 Anderson gjatë mbledhjes se parave të drogës, gjatë larjes së makinës së tij ai hyri në një përleshje dhe mbeti i vrarë kjo është arsyeja që ai i ka shpëtuar dënimit”, tha Greg për “Vice”.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *