Kjo modele ishte shkaku që futbollisti i njohur u nda nga gruaja

Kishte 10 vite që ishin të martuar. Por futbollisti që tani luan për ekipin e Barcelonës u nda nga gruaja Maria Matus. Vidal nisi një lidhje romantike me modelen nga Kolumbia Sonia Izasa muaj më parë.


Përndryshe Sonia është një modele dhe ‘bodybuildere’ e njohur, e cila ndiqet në llogarinë e saj në Instagram nga më shumëse 2 milion ndjekës. Kujtojmë qe nga lidhja me ish gruan Maria Teresa Matus, Arturo Vidal ka një djalë  (Alonso Vidal).