fbpx

Kodi i ri Zgjedhor/ Basha: Rama e hodhi hapin e fundit drejt greminës

ediramalulzimbasha-e1492423930420-800x425-780x439-780x405.jpg

Kreu i PD, Lulzim Basha ka bërë një postim në rrjete sociale menjëherë pas miratimit të Kodit të ri Zgjedhor. Mirëpo, Basha e quan atë akt antikushtetues.

“Akti i sotëm antikushtetues shkatërron konsensusin e 5 qershorit dhe godet rëndë integrimin europian të vendit. Rama e hodhi hapin e fundit drejt greminës. Por ai nuk do ti marrë dot me vete Shqipërinë dhe shqiptarët. Asgjë nuk e shpëton dot atë nga humbja dhe ndëshkimi që e pret”, shkruan Basha në Twitter.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303