Koka e një bande, pranga shqiptarit në Selanik

LAJMI-I-FUNDIT-1-1-822x462-4-1.jpg

Një shqiptar 27-vjeçar është vënë në pranga në Selanik pasi dyshohet se drejton një bandë trafikimi lëndësh narkotike.

Autoritet greke kanë njoftuar se operacioni është kryer pas një periudhe të gjatë hetimesh dhe survejimi.

Gjatë arrestimity janë sekuestruar sasi droge dhe eurosh. “662 gr kokainë e fshehur me kujdes,2 pako me canabis të papërpunuar 235 gr, 2 peshore, pistoletë, 7 plumba, (8.410)euro nga shitja e drogës, (3) celularë si dhe bileta avioni”, njofton policia greke. /Real-news.tv/

scroll to top