fbpx

Komisioni Parlamentar rrëzon dekretin e Presidentit për Teatrin Kombëtar

1529861424_Teatri.jpg

Komisioni i Veprimtarive Prodhuese rrëzoi pak më parë dekretin e Presidentit Ilir Meta mbi ligjin për Teatrin Kombëtar.

Kryetari i Komisionit, Eduard Shalsi tha se çështja për dekretin e Presidentit është e njohur dhe se do të kalohet për votim në seancën plenare. “Qëndrimet janë të qarta. Jemi pro ndërtimit të një teatri të ri dhe modern”, tha Shalsi.

Ndërsa relatori Ilir Beqja u shpreh bazuar në rregullore u bë gjykimi i parë bëmë ndryshimet që sipas tij u vlerësuan të nevojshme.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *