fbpx

Komiteti i Ekspertëve flasin për masat: Do mbeten në fuqi pa afat…

1606907307_ekspertet.jpg

Teksa Komiteti i Ekspertëve është mbledhur pak momente më parë, bëhet me dije se masat do të jenë po ato të njëjtat që ishin vendosur edhe më herët.

Theksohet se masat do të vijojnë të mbeten në fuqi pa një afat afat!

Fjala e Mira Rakacollit:

Kufizimi i lëvizjes nga ora 22:00 – 06:00 në të gjithë vendin, me përjashtim të lëvizjes për motive pune, emergjença shëndetësore apo nevoja të domosdoshme. Ndalohen aktivitetet e bareve – restoranteve nga ora 22:00 – 06:00 (përveç shërbimit delivery). Smart-ëorking për administratën publike (sipas speçifikës së sektorit) në zbatim të protokolleve të sigurisë. Përjashtim bëjne strukurat ofruese të shërbimeve duke zbatuar protokollet e sigurisë. Këto masa do të hyjnë në fuqi ditën e mërkurë në 11 Nëntor dhe do të zgjasin deri në 3 javë. Masat do të rishikohen çdo javë në varësi të situatës dhe dinamikës së ngjarjeve.

 

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303