fbpx

Koncert në kohën e koronavirusit, durrsakët e ndjekin nga ballkonet

Tingujt e muzikës dhe humori kanë thyer heshtjen qe ka vendosur prej javësh izolimi nga pandemia në lagjes 16 në Durrës.

Në një shesh mes pallateve, ata performuan për banorët e izoluar prej tre javësh. Në skenën e improvizuar dolën emra të njohur të skenës durrsake, si Alma dhe Gugash Rrema, Reshit Gjini dhe violinistët e familjes së njohur Qerimaj, Enveri dhe Marvini, babë e bir.

Ashtu si ata, edhe Edmond Halili, mjeshtër i humorit, u duatrokit nga banorët që i ndoqën nga ballkonet dhe dritaret e shtëpive. I ideuar nga poeti durrsak Ardi Omeri, mbështetur nga kryeministri Edi Rama, Drejtoria e Policisë Qarkut Durrës dhe pushteti vendor, koncerti do të mbahet edhe në lagje të tjera të qytetit. Tv Klan