fbpx

Koncesioni i Porto Romanos dhe shërbimi i pagave, Kuvendi ‘rrëzon’ Metën

kuvendi-i-shqiperise3.jpg

Në përfundim të seancës së sotme plenare, Kuvendi ka votuar dhe projektligjet dhe Aktet Normative që ishin në rend të ditës.

Sot mazhoranca ka rrëzuar dy dekretet e Metës për ligjin e shërbimeve të pagesave dhe shtesën e kontratës së koncesionit në Porto-Romano.

Gjithashtu deputetët kanë miratuar dy ligje të rëndësishme që është ai i policisë së burgjeve dhe për shërbimin e provës, por është marrë dhe vendimi për përfundimin e gjendjes së fatkeqësisë natyrore.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303