fbpx

Konfirmohen akuzat e Berishës? Kryeministri Rama del urgjent para mediave dhe i bën ‘ofertën tunduese’ Lulzim Bashës

rama-1.jpg

Kryeministri Edi Rama ka dalë pak më parë në një prononcim për media pak pas përfundimit të seancën plenare ku deklaroi se dora për bashkëpunim me PD është e shtrirë.

“U uroj punë të mbarë dhe të frytshme si shërbëtorë të publikut, unë do të angazhohem personalisht që të kemi sa më shumë enertgji të shpenzuara për njerëzit, për problemet e tyre reale, dhe sa më pak energji për atë që politika ka bërë fatkeqësisht në shumë e sbuymë vite, duke u bërë një pronë e politikanëve që e kanë abuzuar vijimësisht për qëllime interesa dhe ambicie që mund të jenë dhe të natyrshme.

PS e ka marrë një mandat të tretë për ta çuar Shqipërinë në një nivel tjetër, PS sot është në një moment jashtëzakonisht të rëndësishëm të rrugëtimin të saj, duhet të ndjejë në çdo qelizë që të çojë Shqipërinë në nivel tjetër, dhe sa pak e rëndësishme janë këto të tjerat.”, tha Rama.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303