fbpx

Konflikti me Greqinë, Erdogan jep lajmin e bujshëm

erdogan-780x405.jpg

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan ka dhënë një njoftim shumë të rëndësishmë për qytetarët e tij.

Ai ka njoftuar zbulimin e 405 miliardë metra kub gaz në Detin e Zi, i cili duket se është burimi më të madh i gazit natyror që Turqia ka identifikuar në historinë e saj në Detin e Zi.

Ndërsa ka vizituar platformën e shpimit, Erdogan u tha punëtorëve: “Ne i kemi dhënë kombit tonë lajmin e mirë që ka pritur për vite me radhë, si rezultat i punës suaj të zellshme dhe të suksesshme.

Në emrin tim dhe kombit tim, ju falendero dhe me gjithë zemër uroj dhe grupet e punës në Barbara, e Reis Orouts, të Yavuz z”, duke thënë se ai shpresonte dhe se Allahu është në anën e tyre.

Kujtojmë se Turqia është në konflikt me Greqinë pasi është duke kërkuar gaz në detin Egje.

 

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303