21.5 C
Tirana
E enjte, 30 Maj, 2024

TË FUNDIT

Konsumoi lëndë herbicide bujqësore, 16-vjeçarja përfundon në spital

spot_img

Një 16 vjeçare dyshohet se ka konsumuar lëndë herbicide bujqësore dhe për pasojë është shtruar në fillimisht në spitalin e Fierit.16-vjeçarja, banuese në Drenovë të Mallakastrës më pas  është transportuar në Reanimacion në Tiranë ku edhe po merr trajtimin mjekësor.Ndërkohë grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

 

 

Sot më datë 12.05.2021, në spitalin e Fierit ka shkuar në gjendje të rëndë shëndetësore një shtetase 16 vjeçe, banuese në Drenovë, Mallakastër, e cila dyshohet se ka konsumuar lëndë herbicide bujqësore.

16-vjeçarja ndodhet në reanimacion në Tiranë nën kujdesin e mjekëve.Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat