30.5 C
Tirana
E enjte, 13 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Konsumoni këto ushqime për flokë më të shëndetshëm

spot_img

Të gjithë duan të kenë flokë të gjatë dhe të shëndetshëm, por kjo mund të ndodhë nëse është gjenetike dhe ushqehesh shëndetshëm me ushqimet e duhura. Kështu që, sot do ju paraqesim  tre ushqime, të cilat mund të ndikojnë pozitivisht në shëndetin e flokëve tuaj.

Një ndër ushqimet që përmban shumë proteinat është pikërisht veza. Ajo ndihmon shumë në rritjen e flokëve, ku përveç konsumit, ju mund ta përdorni edhe si maskë për flokët.

Së dyti, spinaqi është një ndër ushqimet që luan rol kryesor në rritjen e flokëve. Duke qenë se përmban hekur, spinaqi ndihmon në gjëndrat e lëkurës.

Dhe së fundmi, është avokado. Avokadot përmbajnë yndyrë dhe vitaminë E. Kjo vitaminë ndikon shumë në përmirësimin e flokëve, duke shkaktuar rritjen e tyre./real-news.tv

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat