16.5 C
Tirana
E diel, 16 Qershor, 2024

TË FUNDIT

‘Kopsitet’ numërimi në Gjirokastër, sa mandate merr PS dhe PD? LSI ‘bie gropë’

spot_img

Është mbyllur procesi i numërimit të votave në qarkun e Gjirokastrës ku PS ka kryesuar me 24.428 vota e përkthyer në 3 mandate, ndërkohë që ndjek Partia Demokratike me 13.864 vota, duke arritur të marrë 1 deputet. LSI nuk ka mundur të marrë dot asnjë mandat, dhe  kryesuesi i listës Vangjel Tavo, do të jetë jashtë Parlamentit të ardhshëm.

Emrat e deputetëve:

PS

  1. Mirela Kumbaro
  2. Laert Duraj
  3. Bledar Çuçi

Herësi për të thyer listën në Partinë Socialiste është 8177 vota.

 

PD

  1. Tritan Shehu

 

Herësi për të thyer listën e Partisë Demokratike është 10 mijë vota.

 

 

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat