33.5 C
Tirana
E premte, 19 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Korea e Veriut hedh poshtë pretendimin e Trump

spot_img

Koreja e Veriut ka hedhur poshtë pretendimet e presidentit amerikan, Donald Trump, sipas të cilit Kim Jong-Un ka kërkuar heqjen e plotë të sanksioneve gjatë samitit të dështuar në Hanoi.

Ministri i Jashtëm e Veriut, Ri Yong-ho ka folur për mediat pas bisedimeve mes presidentit amerikan dhe udhëheqësit të Koresë, Kim Jong-un, bisedime që përfunduan pa marrëveshje.
Sipas këtij të fundit, koreano-veriorët kanë kërkuar lehtësim të pjesshëm të sanksioneve në këmbim të çmontimit të kompleksit kryesor bërthamor. Megjithatë Shtetet e Bashkuara këmbëngulin për të kundërtën./real-news.tv/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat