fbpx

Koronavirusi infekton ushtrinë greke në Janinë

Screenshot_21-2.png

Koronavirusi është futur edhe në ushtrinë greke. Nga 250 teste të kryera, të hënën në mëngjes u zbuluan 15 rekrutë të infektuar me covid-19 në kampin Perama, Janinë.

Mediat greke raportojnë se Ministria e Mbrojtjes nuk ka informacion zyrtar mbi numrin e saktë të rasteve pozitive dhe gjendjen e shëndetit të atyre që janë gjetur pozitivë.

Greqia vijon që të jetë në alarm si pasojë e infektimeve me koronavirus.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303