fbpx

Koronavirusi/ Kryeministri Rama tregon si do të jetë lëvizja në fundjavë

Edhe kjo fundjavë do të vijojë të jetë njësoj si e shkuara.Njoftimi është bërë nga Kryeministri Edi Rama.

Ai shkruan se kjo fundjavë do të vijojë të jetë njësoj si e shkuara dhe uron që qytetarët t’ja kalojnë sa më bukur.

“Kjo fundjavë do të vijojë njësoj si e shkuara. Ta kaloni sa më qetë,”- shkruan Rama në statusin e tij në Facebook.

Por si ishin oraret javës që shkoi? E shtuna u lejua që të kishte hapur vetëm marketet dhe farmacitë, ndërsa e diela ishte totalisht e mbyllur. Përjashtim bëjnë të gjithë ata që kanë autorizimin për të lëvizur me mjetet e tyre dhe për punë