fbpx

Koronavirusi/ Meta mesazh të prerë dhe të qartë Edi Ramës: Jo vetëm tani, por…

Meta-deklarata-14-768x512.jpeg

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, me anë të një statusi në Facebook, i ka bërë thirrje Kryeministrit Rama që të mirëpresë e studiojë me përgjegjshmëri të gjitha propozimet konstruktive që i vijnë për përballimin e situatës ekonomike dhe sociale të krijuar pas përhapjes së koronavirusit.

“Të gjitha idetë dhe propozimet realiste e konstruktive për përballimin e situatës ekonomike e sociale, për shkak të emergjencës të shfaqur, me qëllim menaxhimin sa më efektiv e të suksesshëm, duhen mirëpritur e studiuar me përgjegjshmëri dhe vizion në interesin më të mirë të vendit dhe qytetarit, jo vetëm tani, por dhe në perspektivë afatgjatë. 🇦🇱”, shkruan Meta.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303