fbpx

Koronavirusi/ Spitali infektiv në QSUT ka në dispozicion 91 shtretër

Screenshot_1-8.png

Spitali infektiv në QSUT ka në dispozicion 91 shtretër në total për të përballuar situatën e krijuar me koronavirusin. Mjeku Arjan Harxhi, i ftuar në RTV Ora tha se ky spital do të ndjekë rastet e para.

Plani i skenarit 1 dhe 2 parashikon që spitali infektiv është spitali që ndjek rastet e para.  Sot është bërë zbrazja e plotë e shërbimit sipas skenarit përkatës. Është në gjendje të presë çdo pacient që do paraqitet me këtë infeksion. Janë 75 shtretër dhe 4 në shërimin e kujdesit intensiv dhe 12 në shërbimin e urgjencës.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303