fbpx

Korrektori, miku më i mirë i verës…

Screenshot_13-2.jpg

Gjatë verës, për një fytyrë jo të “llangosur”, fjalëkalimi është korrektori! Ai është një produkt me shumë përdorime, i përsosur për korrigjimin e rrëthëve të errët ose të difekteve të vogla dhe gjithashtu për unifikimin e ngjyrës së fytyrës. Zgjidhni formulat e pigmentuara, as shumë të ngusta dhe as shumë të kremoze, të cilat mund të përhapen lehtë, pa humbur intensitetin e tyre.

Aplikojeni korrektorin në ato vende që duhet të bëni korrigjime duke proceduar hap pas hapi: së pari rrathët e errët dhe difektet e vogla dhe pastaj pjesët e skuqura.

Aplikoni sasi të vogla dhe gradualisht përhapeni me një sfungjer ose furçë produktin, derisa të mos ketë diferencë nga lëkura e lënë pa produkt.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303