fbpx

Korridoret humanitare, Ukraina paralajmëron: Rusia po tenton të fusë në kurth civilët, po përgatitet për…

korridor.png

Qendra për Komunikime Strategjike dhe Siguri të Informacionit në Ukrainë ka deklaruar se ndonëse Ministria Ruse e Mbrojtjes ka rënë dakord zyrtarisht për korridorin humanitar, Irina Vereshchuk ka paralajmëruar se Rusia po tenton të fusë në kurth civilët.

“Pala ruse po përgatitet të ndërpresë punën e korridoreve humanitare dhe të manipulojë rrugën për të detyruar njerëzit të shkojnë në anën tjetër.”, tha ajo.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303