fbpx

Kosova bën historinë.  Mposht Anglinë

kosova.jpg

Mbrëmja e sotme do të mbetet gjatë në historinë e futbollit kosovar. Përfaqësuesja e Dardanëve U-19 ka mposhtur në mënyrë spektakolare homologët e Anglisë U-19, me rezultatin 3-1.

Golat e fitores për Kosovën i realizuan Muhamet Hyseni, Albin Prapashtica dhe Adonis Aliu. Takimi është i vlefshëm për turneun “Roma Caput Mundi”, ku futbollistët e grumbulluar janë pjesë e kampionatit vendas./real-news.tv/

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303