fbpx

Kosova konfirmon rastet e para me mutacionin anglez të Covid-19

Screenshot_9-18.png

Në Kosovë janë shënuar dhe rastet e para me variantin e ri të koronavirusit.Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj në një konferencë për media ka thënë se ditëve të kaluara IKSHPK-ja ka dërguar 35 mostra në Gjermani për variantin e  ri të virusit COVID-19.Zemaj ka thënë se nga 35 mostra, tre  prej tyre kanë rezultuar pozitivë me variantin e ri të COVID-19.“Nga 35 mostra që i kemi dërguar, 3 prej tyre kanë rezultuar pozitiv”, ka thënë Zemaj.Ndërkohë, në Shqipëri nuk ka ende informacion nëse ky variant ka mbërritur apo jo në vendin tonë.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303