fbpx

Kosova me fanellë speciale edhe për Anglinë, e prezanton FFK-ja

Kosovaaaaaa-600x360.jpg

Federata e Futbollit në Kosovë ka prezantuar mbrëmjen e djeshme fanellën me të cilën “Dardanët” do të luajnë në ndeshjen vendimtare eliminatore përballë Republikës Çeke, ndërsa sot një fanellë speciale për takimin me Anglinë.

Ka qenë vetë FFK-ja që nëpërmjet postimeve në faqen zyrtare dhe në rrjetet sociale ka prezantuar dy fanellat që “Dardanët” do të veshin në dy takimet e fundit eliminatore të Euor 2020-ës.

Kujtojmë që Kosova do të luajë në Republikën Çeke më 14 nëntor, ndërsa tri ditë më vonë do të presë Anglinë në stadiumin “Fadil Vokrri” të Prishtinës. Përfaqësuesja “Dardane” është pretendente për një vend në Europian, por natyrisht që vendimtare do të jetë transferta çeke.

Fanella për ndeshjen ndaj Republikës Çeke:

Fanella për ndeshjen me Anglinë:

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303