16.5 C
Tirana
E diel, 16 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Kosova miraton Projektligjin për dialogun me Serbinë

spot_img

Është miratuar ditën e sotme projektligjin midis dy shteteve, Kosovës dhe Serbisë, duke hapur rrugë të reja në procesin e dialogut. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka theksuar se Projektligj i miratuar do t`i dërgohet Parlamentit për tu shqyrtuar dhe më pas për tu miratuar.

Mësohet se institucionet e Kosovës po përgatiten për finalizimin e dialogut me Serbinë. Shteti i Kosovës dëshiron që dy vendet të firmosin një marrëveshje, e cila do të shërbejë për mundësinë që Kosova të sigurojë ulësen e saj në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Të gjitha partitë politike mbështesin këtë Projektligj, përveç opozitës, përkatësisht Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje./real-news.tv

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat