fbpx

Kosova miraton Projektligjin për dialogun me Serbinë

parlamenti-kosove-770x433.jpg

Është miratuar ditën e sotme projektligjin midis dy shteteve, Kosovës dhe Serbisë, duke hapur rrugë të reja në procesin e dialogut. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka theksuar se Projektligj i miratuar do t`i dërgohet Parlamentit për tu shqyrtuar dhe më pas për tu miratuar.

Mësohet se institucionet e Kosovës po përgatiten për finalizimin e dialogut me Serbinë. Shteti i Kosovës dëshiron që dy vendet të firmosin një marrëveshje, e cila do të shërbejë për mundësinë që Kosova të sigurojë ulësen e saj në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Advertisement

Të gjitha partitë politike mbështesin këtë Projektligj, përveç opozitës, përkatësisht Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje./real-news.tv

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *