fbpx

Kosovë/ Ambasada e SHBA po vëzhgon zgjedhjet me 30 ekipe

Kosnett.jpg

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philipp Kosnett, po vëzhgon nga afër procesin në disa vendvotime nëpër qendra të ndryshme në Kosovë.

Kosnett ka thënë se Ambasada Amerikane në Kosovë ka më shumë se 30 ekipe vëzhguese monitoruese në terren.

“Ambasada amerikane ka më shumë se 30 ekipe në mbarë Kosovën, të cilat po vizitojnë vendvotimet. Unë personalisht do të vizitoj vendvotimet në Prishtinë, Prizren dhe Graçanicë”, tha Kosnett.

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kosovë po i përcjell nga afër edhe Bashkimi Evropian, OSBE dhe organizatat vendore.

Më herët gjatë ditës, ambasadori amerikan përmes rrjetit social Twitter ka bërë thirrje për dalje në votime.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303