fbpx

Kosovë/ Rregjistrohen 8 viktima dhe 345 raste të reja me COVID-19

Screenshot_3-10.png

Kosova ka shënuar 8 viktima dhe 345 raste të reja me COVID-19 këtë të shtunë. Ndërkohë Prishtina regjistron numrin më të lartë të rasteve me 117 ndjekur nga Mitrovica me 39 e Podujeva me 20. Në krahasim me një ditë më parë, Kosova sot ka shënuar rënie të numrit të rasteve të reja kurse viktimat ngelen po aty, nga 7 që ishin dje në 8 sot nga COVID-19.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303