32.5 C
Tirana
E mërkurë, 19 Qershor, 2024

TË FUNDIT

KQZ: Kryeson Dibra, ja bashkia me pjesëmarrjen më të ulët (LISTA)

spot_img

Së fundmi KQZ ka publikuar të dhënat me numrin e qytetarëve që kanë votuar deri tani në 6 bashkitë e vendit.

Vendin e parë e mban Dibra me 37.39 % të votuesve deri në orën 16:00 ndërsa pasohet nga bashkia e Vorës me 33. 58 %.

Lushnja me 30.94%. Më pas në Rrogozhinë kanë votuar 25.52% e qytetarëve , Shkodra 22.87% dhe Durrësi me pjesëmarrjen më të ulët 21.51%.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat