fbpx

KQZ plas kërkesën absurde te Ligjet, nxehet Fino dhe Manja: S’po japim shpërblime këtu…

ooo.jpg

Sekretari i përgjithshëm i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, i ka kërkuar relatorit Bashkim Fino që në buxhetin e 2020 të shtohet fondi me 20.144 milionë lekë për blerjen e dy furgonave, shtesë për pagat pasi janë punësuar 71 punonjës, por edhe shtimin e një kati në godinën e saj.

“Buxheti i vitit 2020 është i njëjtë me 2019” tha sekretari i përgjithshëm i KQZ.

Por Fino i cilësoi kërkesa luksi. “Dy kërkesat për godinën dhe makinat janë kërkesa luksi”.

Ndërsa Manja e pasoi me ironinë “Ne nuk po japim shpërblime ky është buxheti i shtetit”.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303