fbpx

Kreu i KLP te Ligjet, reagon për KÇK e Ramës: S’mjaftojnë të bëjmë gjyq…

ligj.jpg

Ditën e sotme, është mbledhur Komisioni i Ligjeve me një seancë për veprimtaritë e Këshillit të Lartë të Prokurorisë.

I ftuar në komision është edhe Kreu i KLP, Gent Ibrahimi. Brahimi ka folur për Vettingu-n, që sipas tij po lë jashtë shumë prokurorë.

I pyetur për KÇK-në që përmendi kryeministri, Ibrahimi ka thënë se deklaratat e Ramës janë police dhe nuk janë të mjaftueshme që të bëjmë gjyq.

“Nuk i paragjykojmë ankesat. Pikëzimi bëhet brenda një dite. Ne u japim 10 ditë kohë kandidatëve të përgatiten për intervistat. Deklaratat e Ramës janë politike, s’mjaftojnë që ne të bëjmë gjyq”, tha ai.

vijon…

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303